Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /var/www/a6fjordenserhvervsclub.dk/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /var/www/a6fjordenserhvervsclub.dk/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Hvem er vi – A6 Fjordens Erhvervs Club

Hvem er vi

Vores visioner og mål

Vi vil være det stærkeste erhvervsnetværk langs Roskilde fjorden.

Vores mål er at styrke erhvervslivet i lokalområdet gennem samarbejde, videns udveksling, forretning og socialt samvær.

Vi sætter rammerne for, at erhvervsfolk kan mødes, lære hinanden at kende og skabe forretning sammen. Vores værdier er kendskab, kemi og tillid.

Vi tilbyder møder i større og mindre grupper, som faciliteres af vores kompetente mødeledere, og som fører til ny forretning for vores medlemmer. Vi tilbyder desuden sparring om medlemmernes forretningsudvikling og bred markedsføring gennem bl.a. elitesporten i området.

Vores medlemmer

Medlemskredsen rækker fra Frederikssund til Roskilde og Taastrup. Medlemmerne er dedikerede erhvervsdrivende med visioner, som ønsker at udvikle deres virksomheder gennem et aktivt medlemsskab af netværk. De kommer fra serviceerhverv og produktionsvirksomheder.

Mød vores medlemmer

Vores lokaliteter

Fjordens Erhvervsklub råder over lokaler i Erhvervsparken Egedal med veludstyret mødefaciliteter, hvor vi ønsker at skabe en god stemning og inspirerende rammer for medlemmerne. I forbindelse med store sportsarrangementer mødes vi bl.a. i Ølstykke hallen, som danner rammen for HØJ Elites hjemmekampe i 1.division.